Prémiové seno v roli

Krmení Marek & Barča 29. 03. 2023

Sháníte pro své králíky, morčata, osmáky, činčily nebo jiné býložravce kvalitní seno z Německa? Představujeme Vám prémiové seno v roli, které pochází z německých luk ze Severního Porýní a je vyrobeno pro naši značku Aniland. Co činí toto seno tak jedinečným? Je to jeho prémiová kvalita, chuť, vůně i zpracování.

Seno v roli je krásně zelené, voňavé, bezprašné a velmi chutné seno, které je důmyslně, avšak pečlivě zabaleno do role. Díky tomuto způsobu si stále zachovává dlouhá stébla, svou neodolatelnou vůni a chuť. Navíc šetří spoustu místa, jak při přepravě, tak doma. Vy ho poté můžete pohodlně dávkovat „odrolováním“, nebo rovnou posadit do seníků.

Kvalitní seno pro králíky

Německo je známé pro svou vysokou úroveň zemědělského průmyslu a kvalitu produktů. Naše rolované seno je velmi čisté a má vysoký obsah živin a vlákniny, což je především pro králíky, morčata, činčily a další senojedlíky velmi důležité. Kvalitní seno by mělo tvořit minimálně 80 % králičího jídelníčku.

Seno v roli (1kg balení)

Seno v roli a ochrana přírody

Toto seno je vyráběné s ohledem na udržitelnost a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí právě díky šetrnému balení do role, které díky úspoře místa eliminuje také množství obalového materiálu. Oproti klasickým balíkům sena v plastových taškách se tak u Sena v roli spotřebuje až o 80 % méně plastu a to je obrovský pokrok.

Německé seno je zárukou úspěchu

Jelikož sami vlastníme králíčka, měli jsme možnost porovnat již několik druhů sen. Náš králík je zvyklý na domácí seno, které je plné bylinek, ručně sečené a tak nastavilo laťku opravdu vysoko. Jakmile jsme ale donesli Seno v roli, vrhl se na něj Berry s takovou chutí, že jej chtěl sníst po několika stéblech najednou! V tu chvíli jsme věděli, že toto seno chceme nabízet těm, kteří mají vybíravé či náročné mazlíčky a chtějí pro ně tu nejvyšší kvalitu srovnatelnou s nejlepším domácím senem. Seno v roli najdete v menším 150g provedení a větším 1kg balení ať už s bylinkami nebo bez.

Seno v roli (150g balení)

Jak se seno v roli dostalo k nám?

Protože je v Česku obtížné sehnat kvalitní seno, zapátrali jsme u našich sousedů z Německa. Všimli jsme si jejich nabídky a už jsme domlouvali první vzorky senných produktů. Přišla nám variace produktů, které krásně vypadaly, avšak my na první dojem jen tak nedáme. Vždy čteme složení a u některých produktů jsme objevili škrob, který tam byl obsažen ve více než 10 %. Tyto produkty jsme ihned vyřadili, protože podobně vysoké hodnoty škrobu jsou v jídelníčku králíků nežádoucí. Na našem e-shopu tak nenajdete žádné produkty, které by škrob obsahovaly ve větším měřítku než je 1 %, které na králičí zažívání nemá žádný vliv.

seno v roli
Seno v roli zblízka

Po třech měsících vyjednávání, příprav a tisku etiket jsme konečně objednali přepravce, který nás stál několik tisíc. Nakonec nám přišla první várka sena v roli a stejně jako Berry, byli jsme unešeni i my. Seno i přes svůj obal nádherně vonělo, kvalita zpracování i stébel byla viditelná na první (i ten druhý) pohled a my jsme věděli, že jej musíme co nejdříve dostat k vám. Urychleně jsme tedy nalepili etikety, připravili produktové fotky, popisky a seno v roli mířilo na e-shop. Nyní je k dostání ve dvou velikostech a třech variantách.

Provázek, kterým je seno omotáno, je tvořen ze 100% přírodní celulózy a můžete seno podávat s ním či bez něj.